پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی چیست
ساندویچ پانل سقفی نوعی ساندویچ پانل است که نوعی از مصالح ساختمانی می باشد که از دو لایه تشکیل شده است که مابین آنها فوم تزریق شده است و در پوشش سقف بکار می رود . بهترین فوم مصرفی از لحاظ عایق بودن و از نظر استحکام و مقاومت در ساندویچ پانل سقفی فوم پلی اورتان می باشد.
ساندویچ پانل یا ساندویچ پنل چیست ؟
ساندویچ پانل همان طور که بیان شد نوعی مصالح ساختمانی است که به علت ظاهر ساندویچ مانند آن به این نام شناخته می شود . ساندویچ پانل ها دارای مزایای بسیاری می باشند تا جایی که این مزایا موجب شده جایگزین مصالح گذشته شوند . ساندویچ پانل سازه ای بسیار سبک می باشد که از دو لایه ورق فلزی برای مثال استیل و یا گالوانیزه تشکیل شده است که برای بهبود خواص عایق بودن آن در مابین این دو لایه ، لایه ای عایق قرار می گیرد . کیفیت ساندویچ پانل تا حدودی وابسته به نوع لایه عایق آن می باشد . این لایه عایق می تواند از جنس پشم سنگ ، پلی اورتان ، پشم شیشه ، پلی استایرن و … باشد . این لایه نرم و انعطاف پذیر می باشد . ساندویچ پانل به علت دارا بودن لایه عایق در برابر حرارت و برودت مقاوم می باشد .
انواع ساندویچ پانل
ساندویچ پانل در انواع مختلف تولید و به فروش می رسند . با پی بردن به مزایای این مصالح ساختمانی شرکت های بسیاری اقدام به تولید و عرضه ساندویچ پانل ها نمودند . در ادامه به بررسی انواع ساندویچ پانل ها می پردازیم.
ساندویچ پانل سقفی از پرکاربرد ترین انواع ساندویچ پانل است که می توان در سقف انواع سازه های و ساختمان های پیش ساخته ، سوله ها ، سالن ها ، انبارها ، ساختمان های مسکونی ، ساختمان های صنعتی و صنعتی ، کانتینر های حمل و نقل ، سیلوها ، سردخانه ها و … استفاده کرد .
ضخامت ساندویچ پانل سقفی عموما ۳،۴،۵،۶،۸،۱۰،۱۲/۵،۱۵،۲۰ سانت می باشد . که بسته به مکان مورد نظر و شرایط آب وهوایی ضخامت مورد نظر انتخاب میشود . ساندویچ پانل سقفی دربرابر رشد گیاهان و قارچها مقاوم می باشد . از دیگر مزایا و ویژگی های ساندویچ پانل سقفی عدم نفوذ آب در آن به علت گامهای ذوزنقه ای در آن است .
ساندویچ پانل سقفی را می توان در انواع دو لایه ورق ،یک لایه ورق و یک لایه فویل ، یک لایه ورق یک لایه کاغذ و یک لایه ورق و یک لایه نایلون تولید نمود .